Nominades - VI Premis Gaudí


  • Millor Pel·lícula

    • BARCELONA, NIT D'ESTIU Dirigida per Dani de la Orden, escrita per Eric Navarro, Eduard Sola i Daniel González i produïda per Pilar Montoliu, Sábado Películas i El Terrat de Produccions, amb la participació de Televisió de Catalunya
    • FILL DE CAÍN Dirigida per Jesús Monllaó, escrita per Sergio Barrejón i David Victori i produïda per Life & Pictures, Fosca Films, Salto de Eje i Televisió de Catalunya, amb la participació de Televisión Española
    • LA PLAGA Dirigida per Neus Ballús, escrita per Neus Ballús i Pau Subirós i produïda per El Kinògraf, Televisió de Catalunya i Arte France
    • TOTS VOLEM EL MILLOR PER A ELLA Dirigida per Mar Coll, escrita per Mar Coll i Valentina Viso i produïda per Escándalo Films i Televisió de Catalunya amb la participació de Televisión Española


    Millor Pel·lícula en llengua no catalana

    • EL CUERPO Dirigida per Oriol Paulo, escrita per Oriol Paulo i Lara Sendim i produïda per Rodar y Rodar, Atresmedia Cine i Televisió de Catalunya
    • EL MUERTO Y SER FELIZ Dirigida per Javier Rebollo, escrita per Javier Rebollo, Lola Mayo i Salvador Roselli i produïda per Icónica, Eddie Saeta i Lolita Films, amb la participació de Televisió de Catalunya i Televisión Española
    • GRAND PIANO Dirigida per Eugenio Mira, escrita per Damien Chazelle i produïda per Nostromo Pictures, Nostromo Canarias 1, Grand Piano Productions, Atresmedia Cine i Telefónica Producciones, amb la participació de Televisió de Catalunya
    • LOS ÚLTIMOS DÍAS Escrita i dirigida per Àlex Pastor i David Pastor i produïda per Morena Films, Rebelión Terrestre Films, Atresmedia Cine, Les Films du Lendemain i Televisió de Catalunya


    Millor Director


    Millor Guió


  • Millor Protagonista Femenina


    Millor Protagonista Masculí


    Millor Direcció de Producció


    Millor Pel·lícula Documental

    • BAJARÍ Escrita i dirigida per Eva Vila i produïda per Lastor Media, Cromosoma, Televisió de Catalunya, Eva Vila Purtí i Fundació Privada IDEC, amb la participació de Televisión Española
    • ELS RECORDS GLAÇATS Escrita i dirigida per Albert Solé i produïda per Minimal Films, Televisión Española i Televisió de Catalunya
    • MÓN PETIT Dirigida per Marcel Barrena, escrita per Marcel Barrena, Víctor Correal i Adrià Cuatrecases i produïda per Umbilical Produccions, Corte y Confección de Películas i Televisió de Catalunya, amb la participació de Televisión Española i Canal +
    • SERRAT Y SABINA, EL SÍMBOLO Y EL CUATE Escrita i dirigida per Francesc Relea i produïda per Lastor Media, Whatsupdoc i Televisión Española, amb la participació de Canal +

  • Millor Curtmetratge

    • GODKA CIRKA (UN FORAT AL CEL) Escrit i dirigit per Àlex Lora i Antonio Tibaldi i produït per Inicia Films
    • LA GALLINA Escrit i dirigit per Manel Raga i produït per Escándalo Films
    • SEQUENCE Escrit i dirigit per Carles Torrens i produït per Fortress Feature
    • WINGS Escrit i dirigit per José Villalobos i produït per Full Emotions


    Millor Pel·lícula per a Televisió

    • CARTA A EVA Dirigida per Agustí Villaronga, escrita per Alfred Pérez, Roger Danès i Agustí Villaronga i produïda per Copia Cero, Televisió de Catalunya i Televisión Española
    • CONCEPCIÓN ARENAL, LA VISITADORA DE PRESONS Dirigida per Laura Mañá, escrita per Rafa Russo i Laura Mañá i produïda per Distinto Films, Zenit TV, Televisió de Catalunya i Televisión Española
    • DESCLASSIFICATS Dirigida per Abel Folk i Joan Riedweg, escrita per Pere Riera i produïda per Serveis de l'Espectacle, Focus i Televisió de Catalunya
    • OLOR DE COLÒNIA Dirigida per Lluís M. Güell, escrita per Toni Cabré, Laia Aguilar i Anna Fité i produïda per Diagonal Televisió i Televisió de Catalunya


    Millor Direcció Artística


    Millor Actriu Secundària


  • Millor Actor Secundari


    Millor Muntatge


    Millor Música Original


    Millor Fotografia


    Millor Vestuari


  • Millor So

    • Albert Manera, Isaac Bonfill, Oscar Grau i Marc Orts per FILL DE CAÍN
    • Albert Manera, James Muñoz i José A. Manovel per GRAND PIANO
    • Albert Manera, Oriol Tarragó i David Calleja per EL CUERPO
    • Licio Marcos de Oliveira, Oriol Tarragó i David Calleja per LOS ÚLTIMOS DÍAS


    Millors Efectes Especials / Digitals

    • Lluís Castells, Lluís Rivera, David Martí i Montse Ribé per EL CUERPO
    • Lluís Rivera, Pablo Perona, Juanma Nogales, Jon Aguirre, Manuel Ramírez i Isidro Jiménez per LOS ÚLTIMOS DÍAS
    • Àlex Villagrasa i Raul Romanillos per GRAND PIANO
    • Mister X, Cúbica User T38, David Martí i Montse Ribé per MAMA


    Millor Maquillatge i Perruqueria


    Millor Pel·lícula Europea

    • AMOUR (AMOR) Escrita i dirigida per Michael Haneke i produïda per Les Films du Losange, X-Filme Creative Pool, Wegan Film, France 3 Cinéma, ARD Degeto, Bayerischer Rundfunk, Westdeutscher Rundkunf, Canal + i France Télévisions. França, Alemanya i Àustria
    • HANNAH ARENDT Dirigida per Margarethe von Trotta, escrita per Pam Katz i Margarethe von Trotta i produïda per Heimatfilm, Amour Fou Luxembourg, MACT Productions, Sophie Dulac Productions, Metro Communications, ARD Degeto Film, Bayerischer Rundfunk i Westdeutscher Rundfunk. Alemanya, Luxemburg i França
    • LA HERIDA Dirigida per Fernando Franco, escrita per Fernando Franco i Enric Rufas i produïda per Elamedia, Encanta Films, Euskal Telebista, Kowalski Films i Pantalla Partida Producciones. Espanya
    • LA VIE D'ADÈLE (LA VIDA DE ADÈLE) Dirigida per Abdellatif Kechiche, escrita per Abdellatif Kechiche i Ghalya Lacroix i produïda per Wild Bunch, Quat'sous Films, France 2 Cinéma, Scope Pictures, Vértigo Films, RTBF, Canal + i CNC. França

Aquest lloc fa servir cookies, pròpies i de terceres entitats, per a finalitats estadístiques i d’anàlisi de la navegació dels usuaris a fi d’oferir-los un millor servei. Si vol conèixer més sobre les cookies i l’ús que en fem, consulti la nostra Política de Cookies.