Guardonades - VIII Premis Gaudí


  • Millor Pel·lícula
    EL CAMÍ MÉS LLARG PER TORNAR A CASA
    Dirigida per Sergi Pérez, escrita per Sergi Pérez, Eric Navarro i Roger Padilla i produïda per Niu d'Indi amb la producció associada de No hay banda

    Millor Pel·lícula en llengua no catalana
    TRUMAN
    Dirigida per Cesc Gay, escrita per Cesc Gay i Tomàs Aragay i produïda per Imposible Films, BD Cine i Trumanfilm AIE amb la participació de Televisión Española, Televisió de Catalunya i Movistar+

    Millor Direcció
    Cesc Gay per TRUMAN

    Millor Guió
    Cesc Gay i Tomàs Aragay per TRUMAN

    Millor Protagonista Femenina
    Laia Costa per VICTORIA

    Millor Protagonista Masculí
    Ricardo Darín per TRUMAN

    Millor Direcció de Producció
    Josep Amorós per ANACLETO: AGENTE SECRETO


  • Millor Pel·lícula Documental
    GAME OVER
    Dirigida per Alba Sotorra, escrita per Isa Campo i produïda per Loto Films, Promarfi Futuro 2010, Televisió de Catalunya, Gaia Audiovisuals, Televisión Española i Dirk Manthey Film UG

    Millor Curtmetratge
    EL ADIÓS
    Escrit i dirigit per Clara Roquet i produït per Lastor Media

    Millor Pel·lícula per a Televisió
    13 DIES D'OCTUBRE
    Dirigida per Carlos Marques-Marcet, escrita per Alfred Pérez-Fargas i Roger Danès i produïda per Batabat, Lastor Media i Televisió de Catalunya

    Millor Pel·lícula d'Animació
    ATRAPA LA BANDERA
    Dirigida per Enrique Gato, escrita per Jordi Gasull, Javier Barreira i Neil Landau i produïda per 4 Cats Pictures, Ikiru Films, Telecinco Cinema, Telefónica Studios, Los Rockets La Película AIE i Lightbox Animation

    Millor Direcció Artística
    Balter Gallart per ANACLETO: AGENTE SECRETO

    Millor Actriu Secundària
    Dolores Fonzi per TRUMAN

    Millor Actor Secundari
    Javier Cámara per TRUMAN


  • Millor Muntatge
    Raúl Román per EL REY DE LA HABANA

    Millor Música Original
    Joan Valent per EL REY DE LA HABANA

    Millor Fotografia
    Josep Maria Civit per EL REY DE LA HABANA

    Millor Vestuari
    María Gil i Sonia Segura per EL REY DE LA HABANA

    Millor So
    Oriol Tarragó, Sergio Bürmann i Marc Orts per ANACLETO: AGENTE SECRETO

    Millors Efectes Visuals
    Lluis Castells i Lluís Rivera per ANACLETO: AGENTE SECRETO

    Millor Maquillatge i Perruqueria
    Pablo Perona, Sylvie Imbert i Paco Rodríguez per NOBODY WANTS THE NIGHT (NADIE QUIERE LA NOCHE)

    Millor Pel·lícula Europea
    MANDARIINID (MANDARINES)
    Escrita i dirigida per Zaza Urushadze i produïda per Allfilm i Georgian Film. Estònia i Geòrgia

Aquest lloc fa servir cookies, pròpies i de terceres entitats, per a finalitats estadístiques i d’anàlisi de la navegació dels usuaris a fi d’oferir-los un millor servei. Si vol conèixer més sobre les cookies i l’ús que en fem, consulti la nostra Política de Cookies.