Todas las ganadoras de los Premios Gaudí

Mejor Película

IX Premios Gaudí
(2017)
laproperapell
LA PROPERA PELL
Corte y Confección de Películas, La Termita Films, Sentido Films, Bord Cadre Films

VIII Premios Gaudí
(2016)
elcamimesllarg
EL CAMÍ MÉS LLARG PER TORNAR A CASA
Niu d'Indi, No hay banda

VII Premios Gaudí
(2015)
rastresdesandal
RASTRES DE SÀNDAL

Pontas Films

VI Premios Gaudí
(2014)
laplaga
LA PLAGA

El Kinògraf, Televisió de Catalunya, Arte France Cinéma

V Premios Gaudí
(2013)
blancaneu
BLANCANEU

Arcadia Motion Pictures, Nix Films, Sisifo Films, The Kraken Films, Noodles Production, Arte France Cinéma, Andergraun Films

IV Premios Gaudí
(2012)
eva
EVA

Escándalo Films, Televisió de Catalunya

III Premios Gaudí
(2011)
panegre
PA NEGRE

Massa d'Or Produccions, Televisió de Catalunya

II Premios Gaudí
(2010)
tresdies
TRES DIES AMB LA FAMÍLIA

Escándalo Films, Televisió de Catalunya

I Premios Gaudí
(2009)
cant ocells
EL CANT DELS OCELLS

Eddie Saeta, Andergraun Films

Mejor Película en lengua no catalana

IX Premios Gaudí
(2017)
amonstercalls
A MONSTER CALLS (UN MONSTRE EM VE A VEURE)

A Monster Calls AIE, Telecinco Cinema, Apaches Entertainment, Películas La Trini

VIII Premios Gaudí
(2016)
truman
TRUMAN

Imposible Films, BD Cine, Trumanfilm AIE

VII Premios Gaudí
(2015)
10000km
10.000 KM

Lastor Media, La Panda Productions

VI Premios Gaudí
(2014)
losultimosdias
LOS ÚLTIMOS DÍAS

Morena Films, Rebelión Terrestre Film, Atresmedia Cine, Les Films du Lendemain, Televisió de Catalunya

V Premios Gaudí
(2013)
unapistola
UNA PISTOLA EN CADA MANO

Imposible Films

IV Premios Gaudí
(2012)
mientrasduermes
MIENTRAS DUERMES

Filmax

III Premios Gaudí
(2011)
buried
BURIED (ENTERRAT)

Versus Entertainment

II Premios Gaudí
(2010)
loscondenados
LOS CONDENADOS

Benecé Produccions

I Premios Gaudí
(2009)
vickycristina
VICKY CRISTINA BARCELONA

Mediapro, Gravier Productions

Mejor Dirección

IX Premios Gaudí
(2017)
amonstercalls
Juan Antonio Bayona por

A MONSTER CALLS (UN MONSTRUO VIENE A VERME)

VIII Premios Gaudí
(2016)
truman
Cesc Gay por

TRUMAN

VII Premios Gaudí
(2015)
10000km
Carlos Marques-Marcet por

10.000 KM

VI Premios Gaudí
(2014)
laplaga
Neus Ballús por

LA PLAGA

V Premios Gaudí
(2013)
loimposible
Juan Antonio Bayona por

LO IMPOSIBLE

IV Premios Gaudí
(2012)
mientrasduermes
Jaume Balagueró por

MIENTRAS DUERMES

III Premios Gaudí
(2011)
panegre
Agustí Villaronga por

PA NEGRE

II Premios Gaudí
(2010)
tresdies
Mar Coll por

TRES DIES AMB LA FAMÍLIA

I Premios Gaudí
(2009)
cant ocells
Albert Serra por

EL CANT DELS OCELLS

Mejor Guion

IX Premios Gaudí
(2017)
laproperapell
Isa Campo, Isaki Lacuesta y Fran Araújo por

LA PROPERA PELL

VIII Premios Gaudí
(2016)
truman
Cesc Gay y Tomàs Aragay por

TRUMAN

VII Premios Gaudí
(2015)
10000km
Carlos Marques-Marcet y Clara Roquet por

10.000 KM

VI Premios Gaudí
(2014)
laplaga
Neus Ballús y Pau Subirós por

LA PLAGA

V Premios Gaudí
(2013)
unapistola
Tomàs Aragay y Cesc Gay por

UNA PISTOLA EN CADA MANO

IV Premios Gaudí
(2012)
mientrasduermes
Alberto Marini por

MIENTRAS DUERMES

III Premios Gaudí
(2011)
panegre
Agustí Villaronga por

PA NEGRE

II Premios Gaudí
(2010)
garbo
Edmon Roch, Isaki Lacuesta y María Hervera por

GARBO, L’HOME QUE VA SALVAR EL MÓN

I Premios Gaudí
(2009)
bienvenidofarewell
Xavi Puebla y Jesús Gil Vilda por

BIENVENIDO A FAREWELL-GUTMANN

Mejor Protagonista Femenina

IX Premios Gaudí
(2017)
laproperapell
Emma Suárez por

LA PROPERA PELL

VIII Premios Gaudí
(2016)
victoria
Laia Costa por

VICTORIA

VII Premios Gaudí
(2015)
10000km
Natalia Tena por

10.000 KM

VI Premios Gaudí
(2014)
totsvolem
Nora Navas por

TOTS VOLEM EL MILLOR PER A ELLA

V Premios Gaudí
(2013)
elbosc
Maria Molins por

EL BOSC

IV Premios Gaudí
(2012)
katmandu
Verónica Echegui por

KATMANDÚ. UN ESPEJO EN EL CIELO

III Premios Gaudí
(2011)
panegre
Nora Navas por

PA NEGRE

II Premios Gaudí
(2010)
tresdies
Nausicaa Bonnín por

TRES DIES AMB LA FAMÍLIA

I Premios Gaudí
(2009)
forasters
Anna Lizarán por

FORASTERS

Mejor Protagonista Masculino

IX Premios Gaudí
(2017)
elhombredelasmilcaras
Eduard Fernández por

EL HOMBRE DE LAS MIL CARAS

VIII Premios Gaudí
(2016)
truman
Ricardo Darín por

TRUMAN

VII Premios Gaudí
(2015)
10000km
David Verdaguer por

10.000 KM

VI Premios Gaudí
(2014)
elmuertoyserfeliz
José Sacristán por

EL MUERTO Y SER FELIZ

V Premios Gaudí
(2013)
elsnenssalvatges
Àlex Monner por

ELS NENS SALVATGES

IV Premios Gaudí
(2012)
mientrasduermes
Luis Tosar por

MIENTRAS DUERMES

III Premios Gaudí
(2011)
lamosquitera
Eduard Fernández por

LA MOSQUITERA

II Premios Gaudí
(2010)
les2vides
Àlex Brendemühl por

LES 2 VIDES D'ANDRÉS RABADÁN

I Premios Gaudí
(2009)
azana
Jordi Dauder por

AZAÑA

Mejor Dirección de Producción

IX Premios Gaudí
(2017)
amonstercalls
Sandra Hermida por

A MONSTER CALLS (UN MONSTRUO VIENE A VERME)

VIII Premios Gaudí
(2016)
anacleto
Josep Amorós por

ANACLETO: AGENTE SECRETO

VII Premios Gaudí
(2015)
elnino
Edmon Roch y Toni Novella por

EL NIÑO

VI Premios Gaudí
(2014)
losultimosdias
Josep Amorós por

LOS ÚLTIMOS DÍAS

V Premios Gaudí
(2013)
thepelayos
Eduard Vallès por

THE PELAYOS

IV Premios Gaudí
(2012)
bruc
Victòria Borrás y Jordi Berenguer por

BRUC, LA LLEGENDA

III Premios Gaudí
(2011)
panegre
Aleix Castellón por

PA NEGRE

II Premios Gaudí
(2010)
cineclub
Patricia Roda por

CINÉCLUB

Mejor Película Documental

IX Premios Gaudí
(2017)
alcaldessa
ALCALDESSA

Nanouk Films
VIII Premios Gaudí
(2016)
gameover
GAME OVER

Loto Films, Promarfi Futuro 2010, Televisió de Catalunya, Gaia Audiovisuals, Televisión Española, Dirk Manthey Film UG

VII Premios Gaudí
(2015)
gabor
GABOR

Minimal Films, Miralab

VI Premios Gaudí
(2014)
monpetit
MÓN PETIT

Umbilical Produccions, Corte y Confección de Películas, Televisió de Catalunya, Televisión Española

V Premios Gaudí
(2013)
jordidauder
JORDI DAUDER, LA REVOLUCIÓ PENDENT

Segarra Films, Televisió de Catalunya

IV Premios Gaudí
(2012)
barcelonaabans
BARCELONA, ABANS QUE EL TEMPS HO ESBORRI

Promarfi Futuro 2010

III Premios Gaudí
(2011)
vicicletacullera
BICICLETA, CULLERA, POMA

Cromosoma, Televisió de Catalunya

II Premios Gaudí
(2010)
garbo
GARBO, L’HOME QUE VA SALVAR EL MÓN

Ikiru Films, Televisió de Catalunya

I Premios Gaudí
(2009)
bucarest
BUCAREST, LA MEMÒRIA PERDUDA

Bausan Films, Minimal Films

Mejor Cortometraje

IX Premios Gaudí
(2017)
timecode
TIMECODE

Nadir Films

VIII Premios Gaudí
(2016)
eladios
EL ADIÓS

Lastor Media

VII Premios Gaudí
(2015)
elcorredor
EL CORREDOR

Caduco Films, Bastian Films

VI Premios Gaudí
(2014)
godkacirka
GODKA CIRKA (UN FORAT AL CEL)

Inicia Films

V Premios Gaudí
(2013)
luisanoesta
LUISA NO ESTÁ EN CASA

Segarra Films, Televisió de Catalunya

IV Premios Gaudí
(2012)
ahoranopuedo
AHORA NO PUEDO

Ahora puedo producciones

III Premios Gaudí
(2011)
lesbessones
LES BESSONES DEL CARRER DE PONENT

Innovació Més Gestió Empresarial

II Premios Gaudí
(2010)
501
501

Valentí Films

I Premios Gaudí
(2009)
turismo
TURISMO

In Vitro Films

Mejor Película para Televisión

IX Premios Gaudí
(2017)
ebre
EBRE, DEL BRESSOL A LA BATALLA

Setmàgic Audiovisual, Televisió de Catalunya, Enciende TV

VIII Premios Gaudí
(2016)
13dies
13 DIES D'OCTUBRE

Batabat, Lastor Media, Televisió de Catalunya

VII Premios Gaudí
(2015)
descalcsobre
DESCALÇ SOBRE LA TERRA VERMELLA

Minoria Absoluta, Televisió de Catalunya, TV Brasil, Televisión Española

VI Premios Gaudí
(2014)
cartaaeva
CARTA A EVA

Copia Cero, Televisió de Catalunya, Televisión Española

V Premios Gaudí
(2013)
tornarem
TORNAREM

Brutal Media, Televisió de Catalunya, Televisión Española

IV Premios Gaudí
(2012)
14abril
14 D'ABRIL. MACIÀ CONTRA COMPANYS

Minoria Absoluta, Televisió de Catalunya

III Premios Gaudí
(2011)
quatreestacions
QUATRE ESTACIONS

Televisió de Catalunya, Sagrera TV, Canal 9, Somnia Ars

II Premios Gaudí
(2010)
23f
23 F, EL DIA MÉS DIFÍCIL DEL REI

Televisió de Catalunya, Alea Docs & Films

I Premios Gaudí
(2009)
elpallassoielfuhrer
EL PALLASSO I EL FÜHRER

Televisió de Catalunya, Benecé Produccions

Mejor Película de Animación

IX Premios Gaudí
(2017)
ozzy
OZZY

Arcadia Motion Pictures, Pachacamac Films AIE, Capitán Araña, BD Animation

VIII Premios Gaudí
(2016)
atrapalabandera
ATRAPA LA BANDERA

4 Cats Pictures, Ikiru Films, Telecinco Cinema, Telefónica Studios, Los Rockets La Película AIE, Lightbox Animation Studios

VII Premios Gaudí
(2015)
mortadelloifilemo
MORTADEL·LO I FILEMÓ CONTRA EN JIMMY EL CATXONDO

Zeta Cinema

 
V Premios Gaudí
(2013)
lesaventuresdetadeu
LES AVENTURES DE TADEU JONES

Ikiru Films, El Toro Pictures, Lightbox Entertainment, Telecinco Cinema, Telefónica Producciones

IV Premios Gaudí
(2012)
chicoyrita
CHICO & RITA

Estudio Mariscal, Fernando Trueba PC, Televisió de Catalunya

III Premios Gaudí
(2011)
elscapdedrap
ELS CAP DE DRAP AL PAÍS ON SEMPRE BRILLA EL SOL

Anera Films, Continental Producciones, Abano Producions, La Tropa de Trapo

II Premios Gaudí
(2010)
cherami
CHER AMI

Acció, Digital Dreams, Euroview, Televisió de Catalunya

I Premios Gaudí
(2009)
rovellonadal
ROVELLÓ, UN NADAL SENSE NOEL

D’Ocon Films, Televisió de Catalunya

Mejor Dirección Artística

IX Premios Gaudí
(2017)
amonstercalls
Eugenio Caballero por

A MONSTER CALLS (UN MONSTRUO VIENE A VERME)

VIII Premios Gaudí
(2016)
anacleto
Balter Gallart por

ANACLETO: AGENTE SECRETO

VII Premios Gaudí
(2015)
stellacadente
Sebastián Vogler por

STELLA CADENTE

VI Premios Gaudí
(2014)
losultimosdias
Balter Gallart por

LOS ÚLTIMOS DÍAS

V Premios Gaudí
(2013)
blancaneu
Alain Bainée por

BLANCANEU

IV Premios Gaudí
(2012)
eva
Laia Colet por

EVA

III Premios Gaudí
(2011)
panegre
Ana Alvargonzález por

PA NEGRE

II Premios Gaudí
(2010)
thefrost
Antonio Belart por

THE FROST (EL GEBRE)

I Premios Gaudí
(2009)
transsiberian

Alain Bainée por

TRANSSIBERIAN

Mejor Actriz Secundaria

IX Premios Gaudí
(2017)
100metros
Alexandra Jiménez por

100 METROS

VIII Premios Gaudí
(2016)
truman
Dolores Fonzi por

TRUMAN

VII Premios Gaudí
(2015)
elnino
Bárbara Lennie por

EL NIÑO

VI Premios Gaudí
(2014)
totsvolem
Clara Segura por

TOTS VOLEM EL MILLOR PER A ELLA

V Premios Gaudí
(2013)
unapistola
Candela Peña por

UNA PISTOLA EN CADA MANO

IV Premios Gaudí
(2012)
catalunyauber
Vicky Peña por

CATALUNYA ÜBER ALLES!

III Premios Gaudí
(2011)
panegre
Marina Comas por

PA NEGRE

II Premios Gaudí
(2010)
les2vides
Clara Segura por

LES 2 VIDES D’ANDRÉS RABADÁN

I Premios Gaudí
(2009)
vickycristina

Penélope Cruz por
VICKY CRISTINA BARCELONA

Mejor Actor Secundario

IX Premios Gaudí
(2017)
100metros
Karra Elejalde por

100 METROS

VIII Premios Gaudí
(2016)
truman
Javier Cámara por

TRUMAN

VII Premios Gaudí
(2015)
elnino
Eduard Fernández por

EL NIÑO

VI Premios Gaudí
(2014)
lapor
Ramon Madaula por

LA POR

V Premios Gaudí
(2013)
unapistola
Eduard Fernández por

UNA PISTOLA EN CADA MANO

IV Premios Gaudí
(2012)
eva
Lluís Homar por

EVA

III Premios Gaudí
(2011)
panegre
Roger Casamajor por

PA NEGRE

II Premios Gaudí
(2010)
les2vides
Andrés Herrera por

LES 2 VIDES D’ANDRÉS RABADÁN

I Premios Gaudí
(2009)
bienvenidofarewell

Pep Anton Muñoz por
BIENVENIDO A FAREWELL-GUTMANN

Mejor Montaje

IX Premios Gaudí
(2017)
amonstercalls
Jaume Martí y Bernat Vilaplana por

A MONSTER CALLS (UN MONSTRUO VIENE A VERME)

VIII Premios Gaudí
(2016)
elreydelahabana
Raúl Román por

EL REY DE LA HABANA

VII Premios Gaudí
(2015)
elnino
Mapa Pastor por

EL NIÑO

VI Premios Gaudí
(2014)
laplaga
Neus Ballús y Domi Parra por

LA PLAGA

V Premios Gaudí
(2013)
loimposible
Elena Ruiz y Bernat Vilaplana por

LO IMPOSIBLE

IV Premios Gaudí
(2012)
mientrasduermes
Guillermo de la Cal por

MIENTRAS DUERMES

III Premios Gaudí
(2011)
buried
Rodrigo Cortés por

BURIED (ENTERRAT)

II Premios Gaudí
(2010)
rec2
David Gallart por

[REC] 2

I Premios Gaudí
(2009)
transsiberian
Jaume Martí por

TRANSSIBERIAN

Mejor Música Original

IX Premios Gaudí
(2017)
cercadetucasa
Sílvia Pérez Cruz por

CERCA DE TU CASA

VIII Premios Gaudí
(2016)
elreydelahabana
Joan Valent por

EL REY DE LA HABANA

VII Premios Gaudí
(2015)
elnino
Roque Baños por

EL NIÑO

VI Premios Gaudí
(2014)
barcelonanitdestiu
Joan Dausà por

BARCELONA, NIT D'ESTIU

V Premios Gaudí
(2013)
blancaneu
Alfonso de Vilallonga por

BLANCANEU

IV Premios Gaudí
(2012)
chicoyrita
Bebo Valdés por

CHICO & RITA

III Premios Gaudí
(2011)
panegre
Jose Manuel Pagán por

PA NEGRE

II Premios Gaudí
(2010)
trash
Santos Martínez por

TRASH

I Premios Gaudí
(2009)
vickycristina
Giulia i Los Tellarini por

VICKY CRISTINA BARCELONA

Mejor Fotografía

IX Premios Gaudí
(2017)
amonstercalls
Óscar Faura por

A MONSTER CALLS (UN MONSTRUO VIENE A VERME)

VIII Premios Gaudí
(2016)
elreydelahabana
Josep Maria Civit por

EL REY DE LA HABANA

VII Premios Gaudí
(2015)
elnino
Carles Gusi por

EL NIÑO

VI Premios Gaudí
(2014)
losultimosdias
Daniel Aranyó por

LOS ÚLTIMOS DÍAS

V Premios Gaudí
(2013)
loimposible
Óscar Faura por

LO IMPOSIBLE

IV Premios Gaudí
(2012)
eva
Arnau Valls Colomer por

EVA

III Premios Gaudí
(2011)
panegre
Antonio Riestra por

PA NEGRE

II Premios Gaudí
(2010)
thefrost
David Omedes por

THE FROST (EL GEBRE)

I Premios Gaudí
(2009)
cant ocells
Neus Ollé y Jimmy Gimferrer por

EL CANT DELS OCELLS

Mejor Vestuario

IX Premios Gaudí
(2017)
lamortdelouisxiv
Nina Avramovic por

LA MORT DE LOUIS XIV (LA MORT DE LLUÍS XIV)

VIII Premios Gaudí
(2016)
elreydelahabana
María Gil y Sonia Segura por

EL REY DE LA HABANA

VII Premios Gaudí
(2015)
stellacadente
Mercè Paloma por

STELLA CADENTE

VI Premios Gaudí
(2014)
historiadelamevamort
Lourdes Pérez y Rosa Tharrats por

HISTÒRIA DE LA MEVA MORT

V Premios Gaudí
(2013)
blancaneu
Paco Delgado por

BLANCANEU

IV Premios Gaudí
(2012)
bruc
Ariadna Papió por

BRUC, LA LLEGENDA

III Premios Gaudí
(2011)
panegre
Mercè Paloma por

PA NEGRE

II Premios Gaudí
(2010)
lamujerdelanarquista
Bina Daigeler por

LA MUJER DEL ANARQUISTA

Mejor Sonido

IX Premios Gaudí
(2017)
amonstercalls
Oriol Tarragó, Peter Glossop y Marc Orts por

A MONSTER CALLS (UN MONSTRUO VIENE A VERME)

VIII Premios Gaudí
(2016)
anacleto
Oriol Tarragó, Sergio Bürmann y Marc Orts por

ANACLETO: AGENTE SECRETO

VII Premios Gaudí
(2015)
elnino
Sergio Bürmann, Oriol Tarragó y Marc Orts por

EL NIÑO

VI Premios Gaudí
(2014)
losultimosdias
Licio Marcos de Oliveira, Oriol Tarragó y David Calleja por

LOS ÚLTIMOS DÍAS

V Premios Gaudí
(2013)
loimposible
Oriol Tarragó y Marc Orts por

LO IMPOSIBLE

IV Premios Gaudí
(2012)
mientrasduermes
Jordi Rossinyol, Oriol Tarragó y David Calleja por

MIENTRAS DUERMES

III Premios Gaudí
(2011)
panegre
Dani Fontrodona, Fernando Novillo y Ricard Casals por

PA NEGRE

II Premios Gaudí
(2010)
rec2
Xavi Mas, Oriol Tarragó y Marc Orts por

[REC] 2

I Premios Gaudí
(2009)
eskalofrio
Jaume Meléndez, James Muñoz y José Manovel por

ESKALOFRÍO

Mejores Efectos Visuales

IX Premios Gaudí
(2017)
amonstercalls
Félix Bergés, Pau Costa, David Martí y Montse Ribé por

A MONSTER CALLS (UN MONSTRUO VIENE A VERME)

VIII Premios Gaudí
(2016)
anacleto
Lluis Castells y Lluís Rivera por

ANACLETO: AGENTE SECRETO

VII Premios Gaudí
(2015)
rec4
Àlex Villagrasa, David Ambit, Lucía Salanueva, Lluís Rivera y Josep Claret por

[REC]4: APOCALIPSIS

VI Premios Gaudí
(2014)
losultimosdias
Lluís Rivera, Juanma Nogales, Jon Aguirre, Manuel Ramírez, Isidro Jiménez y Pablo Perona por

LOS ÚLTIMOS DÍAS

V Premios Gaudí
(2013)
lesaventuresdetadeu
Josep Maria Aragonés por

LES AVENTURES DE TADEU JONES

IV Premios Gaudí
(2012)
eva
Arturo Balseiro, Lluis Castells y Javi García por

EVA

III Premios Gaudí
(2011)
viatgemagic
Josep Maria Aragonés por

VIATGE MÀGIC A ÀFRICA

II Premios Gaudí
(2010)
rec2
David Ambit, Àlex Villagrasa y Salvador Santana por

[REC] 2

I Premios Gaudí
(2009)
eskalofrio
Jaume Meléndez, James Muñoz y José Manovel por

ESKALOFRÍO

Mejor Maquillaje y Peluquería

IX Premios Gaudí
(2017)
lamortdelouisxiv
Marion Vissac y Antoine Mancini por

LA MORT DE LOUIS XIV (LA MORT DE LLUÍS XIV)

VIII Premios Gaudí
(2016)
nadiequiere
Pablo Perona, Sylvie Imbert y Paco Rodríguez por

NOBODY WANTS THE NIGHT (NADIE QUIERE LA NOCHE)

VII Premios Gaudí
(2015)
rec4
Alma Casal y Elena Pérez por

[REC]4: APOCALIPSIS

VI Premios Gaudí
(2014)
losultimosdias
Patricia Reyes por

LOS ÚLTIMOS DÍAS

V Premios Gaudí
(2013)
loimposible
David Martí y Montse Ribé por

LO IMPOSIBLE

IV Premios Gaudí
(2012)
bruc
Amparo Sánchez y Caitlin Acheson por

BRUC, LA LLEGENDA

III Premios Gaudí
(2011)
panegre
Satur Merino y Alma Casal por

PA NEGRE

II Premios Gaudí
(2010)
rec2
Inma P. Sotillo y Lucia Salanueva por

[REC] 2

Mejor Película Europea

IX Premios Gaudí
(2017)
elle
ELLE

Francia, Alemania, Bélgica

VIII Premios Gaudí
(2016)
mandarines
MANDARIINID (MANDARINES)

Estonia, Georgia

VII Premios Gaudí
(2015)
lagranbellesa2
LA GRANDE BELLEZZA (LA GRAN BELLESA)

Italia, Francia

VI Premios Gaudí
(2014)
amor2
AMOUR (AMOR)

Francia, Alemania, Austria

V Premios Gaudí
(2013)
loimposible
LO IMPOSIBLE

España, EUA

IV Premios Gaudí
(2012)
eldiscursdelrei2
THE KING'S SPEECH (EL DISCURS DEL REI)
Reino Unido, EEUU, Australia

III Premios Gaudí
(2011)
lacintablanca2
DAS WEISSE BAND (LA CINTA BLANCA)

Alemania, Francia, Austria, Italia

II Premios Gaudí
(2010)
dejameentrar
LÅT DEN RÄTTE KOMMA IN (DÉJAME ENTRAR)

Suecia

I Premios Gaudí
(2009)
camino
CAMINO

España

Aquest lloc fa servir cookies, pròpies i de terceres entitats, per a finalitats estadístiques i d’anàlisi de la navegació dels usuaris a fi d’oferir-los un millor servei. Si vol conèixer més sobre les cookies i l’ús que en fem, consulti la nostra Política de Cookies.